Witaj ~gościu na portalu NaszŚlubiWesele.pl :)
NaszŚlubiWesele » Artykuły » Dekoracje ślubne » Pomysły na kolory na ślubie
Katalog artykułów
Poradnik ślubny
Reguluj swoje wydatki za pomocą bardzo prostego programu! »
Ankieta

Ile planujecie wydać na swój ślub i wesele?

Oddanych głosów: 4968
Zapisz się i otrzymuj podsumowanie tygodnia!
Autor artykułu: Redakcja
27/05/2010

Pomysły na kolory na ślubie

ślub jesienią | dekoracje ślubne

Przedstawiamy garść pomysłów kolorystycznych, które można wykorzystać na ślub w miesiącu wrześniu i październiku.

We wrześniu pięknie wygląda barwa jasnozielona, mimo, iż nie jest to typowo jesienny kolor. Jasny zielony pięknie komponuje się z ciemnym odcieniem zielonego oraz z ciemnym czerwonym czy pomarańczowym. Takie zestawienie stworzy wrażenie letnio-jesiennego nastroju. Można również użyć trzech kolorów, czyli jasny zielony, ciemny zielony, a do tego dołączyć dla dodatków złoty, żółty, ciemny przygaszony pomarańcz lub ciemny czerwony.

Takie zestawienie podobnych do siebie kolorów to monochromatyczny schemat barw z uzupełniającymi je akcentami. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zestawów kolorystycznych, przeszukaj zasoby Internetu, przejrzyj zarówno strony ze ślubnymi dodatkami, jak również strony poświęcone dekoracji wnętrz, poszukaj koloru, który według Ciebie najlepiej pasowałby do sukni ślubnej.

Na ślub w październiku można wykorzystać zestawienia kolorystyczne takie jak: wino-ecru, wino-szampan, wino-złoto. Takie pary barw pięknie się uzupełniają, zwłaszcza wino, złoto i szampan. Można również pomyśleć o głębokim miedzianym odcieniu oraz jaśniejszej lub ciemniejszej czerwieni. Jesienny czas zachęca też do wykorzystania pomarańczy, zarówno w kompozycjach kwiatowych, jak i dekoracjach ślubnych.

Śliwka i srebro brzmi świetnie! Srebrne akcenty na ciemnofioletowym tle wyglądają niezwykle dostojnie. Srebrny to kolor dodatków, oznacza to, że ma on uzupełniać i ożywiać podstawowy bazowy kolor. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością srebrnych akcentów, bo możesz przytłumić piękny śliwkowy kolor.

Wybrany przez Ciebie zestaw kolorów możesz wykorzystać we wszystkich ślubnych elementach, od serwetek aż po upominki dla gości. Postaraj się wybrać takie barwy, które przede wszystkim będą odpowiadać i pasować Wam obojgu.

Podobne tematycznie artykuły
26/08/2009

Dopełnij kwiatami piękno ślubnego dnia
Wybór kwiatów to dość ważna decyzja i jednocześnie niezbyt łatwa. Począwszy od bukietu panny młodej aż po dekoracje stołów na przyjęciu weselnym, kwiaty odgrywają ważną rolę w tworzeniu atmosfery.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
26/08/2009

Oryginalne dekoracje stołów
Minęły czasy, kiedy każdy stół na przyjęciu weselnym musi mieć tradycyjne kwiatowe dekoracje. Coraz częściej narzeczeni uświadamiają sobie, jak ważne jest, by ślub był odzwierciedleniem ich samych.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (1)
26/08/2009

Florystyczne tradycje i trendy
Nic tak nie oddaje romantycznego nastroju pary wstępującej w związek małżeński jak piękno i zmysłowy czar tak niezwykłych stworzeń natury jakimi są kwiaty.

Czytaj dalej » Sprawdź komentarze (0)
blog comments powered by Disqus
Przygotuj się do ślubu » Dodaj firmę za 0 zł »
Wyszukiwarka
Galeria
Firmy
Popularne tagi
Polecamy
Bogaty zbiór tekstów do zaproszeń na ślub i wesele
Znajdź swój styl - romantyczny, klasyczny, a może nowoczesny?
Lista spraw do załatwienia przed ślubem
Spis Urzędów Stanu Cywilnego w Polsce
Wyjątkowe ręcznie robione zaproszenia ślubne